Vánoční Fireside Gatherings IV. | Firesidegatherings.eu

Vánoční Fireside Gatherings IV.

Pravidla

Turnaj probíhá ve formátu Standard.
Hráči budou na začátku rozděleni do skupin po osmi hráčích, v rámci kterých odehrají zápas s každým členem skupiny. Ze skupiny postupují vždy čtyři nejlepší hráči.

V závislosti na počtu výher ve skupině, budou hráči rozřazeni do turnajového stromu. V případě, že budou mít dva nebo více hráčů stejný počet bodů, rozhodně o jejich pořadí los. Vyjímka nastává, pokud jde o postupové místo ze skupiny. V takovémto případě odehrají hráči mezi sebou rozhodující zápas. Ten určí jejich pořadí, nepřidává však body do pořadí celkového.

Dále bude turnaj probíhat podle rozpisu a turnajového pavouka. Systém turnaje je „Double elimination“, tedy hráč, který prohraje v základní soupisce, nevypadává, ale sestupuje do spodní soupisky, kde v turnaji pokračuje.

Všechny zápasy (Upper i Lower bracket) proběhnou jako „Best of 3“, tedy na dvě vítězné hry (kola). Vyjímkou je pouze semifinále a finále které proběhne jako „Best of 5“, tedy na tři vítězné hry (kola).

Hráč smí v rámci celého turnaje použít pouze tři hrdiny, které nahlásí na začátku turnaje. Pokud hráč s vybraným hrdinou vyhraje, musí jej pro další hry daného zápasu vyměnit. Pokud hráč prohraje, pro další hru zápasu může, ale nemusí hrdinu vyměnit. V rámci jednotlivých zápasů hráč může vyměnit každého hrdinu pouze jednou (vyměněného hrdinu není možné v daném zápase znovu použít).
 
Výjimku z předcházejícího pravidla tvoří pouze zápasy Bo5, kde může dojít k následující situaci: Hráč v 1. kole prohrál a dobrovolně vyměnil hrdinu, další dvě kola vyhrál (hrdiny musel vyměnit a nesmí s nimi dále hrát), pro rozhodnutí zápasu je však nutné zahrát ještě jedno kolo, pro které hráč musí využít vyměněného hrdinu z prvního kola. Takto může hráč postupovat pouze v případě, že již nemá žádného "nehraného" hrdinu. Pokud by hráč v této situaci měl dva dobrovolně vyměněné hrdiny, musí je využít v pořadí v jakém je v předcházejících kolech měnil. 

Zápasem je myšleno utkání dvou hráčů skládající se z 2-3 her (kol) (3-5 v případě finále a semifinále).
Pořadatelé si vyhrazují právo v případě potřeby upravit tyto pravidla.